سه شنبه, ۵ تیر ۱۴۰۳ /
723
۱۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۴
76 بازدید
۰

جیجی دوناروما در فرم وحشتناکی است – آیا پی اس جی باید به دنبال دروازه بان جدیدی باشد؟

به گزارش تکنولوژین و به نقل از گل توپ‌زن ایتالیایی ماه سختی را پشت سر گذاشت و می‌تواند جایگاهش در تیم قهرمان فرانسه را در معرض تهدید قرار دهد. این سوال حتما پیش می آمد. پاری سن ژرمن به لطف گل های کیلیان امباپه و ویتینیا به تازگی لو هاور را ۲-۰ شکست داده بود […]به گزارش تکنولوژین و به نقل از گل توپ‌زن ایتالیایی ماه سختی را پشت سر گذاشت و می‌تواند جایگاهش در تیم قهرمان فرانسه را در معرض تهدید قرار دهد.

این سوال حتما پیش می آمد. پاری سن ژرمن به لطف گل های کیلیان امباپه و ویتینیا به تازگی لو هاور را ۲-۰ شکست داده بود – نتیجه ای خوب در ورزشگاهی سخت برای بازی کردن. این نوعی بازی بود که تیم های پاریسی قدیم می باختند و تیم لوئیز انریکه آن را با راحتی نسبی پشت سر گذاشته بود.

با این حال، یک اشتباه جیانلوئیجی دوناروما بر بازی غالب بود، دروازه بان پولدار پاری سن ژرمن با یک کفش بلند خنده دار از زمین اخراج شد تا ژوزه کازیمیر، مهاجم لو هاور را تنها پس از ۱۰ دقیقه به صدا درآورد. لوئیس انریکه مجبور به اظهار نظر شد و سخنان او حمایتی بود که شاید هر مربی از آن استفاده می کرد. سرمربی سابق بارسلونا مدعی شد: “هیچ مشکلی با جیجیو وجود ندارد.”

اما با وجود تمام اطمینان های سرمربی، این یک لحظه نگران کننده برای پاریسی ها بود. دوناروما مدتی است که در فرم متزلزلی به سر می‌برد و شش هفته گذشته بسیار بد بود. به نظر می رسد او در حال حاضر در هر بازی اشتباه می کند و بدون شک برای انطباق با سبک مالکیت توپ که مربی جدیدش نیاز دارد، تلاش کرده است.

از آنجایی که آرنائو تناس، جانشین دوناروما در روز یکشنبه، عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت تا سه امتیاز را حفظ کند و به نظر می رسد در چشم انداز لوئیس انریکه برای دروازه بانش بسیار بیشتر باشد، نقص های دوناروما فقط تشدید شده است.

شاید زمان آن نرسد که شماره ۱ ایتالیا از PSG جدا شود، اما تناسب ضعیف او در این تیم هرگز به این اندازه آشکار نبوده است.

جیجی دوناروما در فرم وحشتناکی است – آیا پی اس جی باید به دنبال دروازه بان جدیدی باشد؟

این زمان دکمه وحشت نیست – حداقل هنوز نیست. دوناروما بسیاری از قابلیت‌های خود را به عنوان توپ‌زن از دست نداده است و بازی‌های او در یورو ۲۰۲۰ برنده توپ طلا نیز نباید فراموش شود. اما این روزها دروازه بان بودن چیزی بیش از این است که بتوان دست ها – یا در واقع پاها – را به سمت توپی حرکت داد که در غیر این صورت پشت تور را موج می زد.

و اینجاست که دروازه بان ایتالیایی کوتاه می آید. او یک پاسور متوسط اما غیرقابل تماشا است و لزوماً آن نوع قابلیت‌های ورزشی برای بازی در نقش “نگهبان رفتگر” را ندارد که برای تمجید از خط دفاعی پاری سن ژرمن که معمولاً خودکشی می کند، لازم است.

این چیزی است که تقریباً در هر بازی مشخص است. پاری سن ژرمن برای تیمی که جاه طلبی دارد نه تنها در لیگ داخلی خود، بلکه برای افتخار اروپا نیز تلاش کند، شانس های نگران کننده ای را به دست آورد. دوناروما، عموماً پسر شلوغی است. و در هر بازی، او تعدادی سیو کلیدی را ارائه می کند. توقف‌های غواصی از تلاش‌های دوربرد، پرش‌های جسورانه برای رد صلیب‌ها، و بازی‌های خوب و غریزی در داخل جعبه شش قدم وجود دارد.

اما به نظر می رسد که او همیشه حداقل یک اشتباه مرتکب می شود. در مقابل موناکو، او به سادگی یک گل به تاکومی مینامینو هدیه داد. در مقابل آث میلان در خانه، یک ضربه سر ناخوشایند تقریباً به میهمان اجازه داد تا به بازی ای که پاریسی ها بر آن مسلط بودند بازگردند. و چهارشنبه گذشته، ناتوانی او در نگه داشتن ضربه میگل آلمیرون، نیوکاسل را در پارک دو پرنس به گل اول رساند.

این هم مفهوم جدیدی نیست. اشتباهات اشتباه مقابل بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۲۳ و رئال مادرید در سال قبل، برای تیمش در مراحل حذفی گران تمام شد.

جیجی دوناروما در فرم وحشتناکی است – آیا پی اس جی باید به دنبال دروازه بان جدیدی باشد؟

شاید بدترین شب این دوره ضعیف اخیر برای دوناروما زمانی بود که او به میلان بازگشت تا در ماه نوامبر با باشگاه دوران کودکی اش روبرو شود. همیشه قرار بود سفر سختی به سن سیرو باشد زیرا هواداران میلان از زمانی که دروازه بان معروف خود را در سال ۲۰۲۱ به پاری سن ژرمن نقل مکان کرد، بیزاری خود را نسبت به این دروازه بان پنهان نکرده بودند. با روسونری معامله کرد و در عوض یک پیشنهاد قراردادی بسیار پرسود را در پاریس پذیرفت.

دوناروما سعی کرد در پیش بینی درگیری همه چیز را روشن نگه دارد. او قبل از اینکه پاریسی ها دو هفته قبل از میلان میزبانی کنند، به سایت باشگاه PSG گفت: “رویروی با آث میلان برای من ارزش زیادی دارد، اما باید احساساتم را کنترل کنم و روی بازی تمرکز کنم.” من اینجا واقعا احساس راحتی می کنم. ما مثل یک خانواده بزرگ در پاری سن ژرمن هستیم و در میلان هم همینطور بود. من همیشه آنها را در قلبم نگه خواهم داشت.”

اما هواداران روسونری این احساس را نداشتند. آنها یوروهای جعلی را به دروازه بان پوشاندند، با تصویری از صورت او و کلمه “mercenario” – ایتالیایی به معنای مزدور. او در طول مسابقه مورد تمسخر و فحاشی قرار می‌گرفت و هر بار که توپ را لمس می‌کرد مورد سرزنش قرار می‌گرفت. در مقاطع مختلف، وفاداران سن سیرو او را “پسر یک ب*تچ” صدا می زدند، در حالی که لقب “دولا-روما” – که نشانه ای از ترجیح او برای پول نسبت به باشگاه دوران کودکی اش بود – با شادی ظاهری به گوش می رسید.

و سپس، اجرای او بود. اگرچه پاریسی‌ها در همان ابتدا پیش افتادند، میلان بر بقیه مسابقات مسلط شد و یک برد حیاتی ۲-۱ را از آن خود کرد و آنها را در جدول مرحله حذفی نگه داشت. و دوناروما نقشی داشت – البته به ضرر تیمش. او توپ را مستقیماً در مسیر رافائل لیائو برای گل تساوی میلان دفع کرد و باید تلاش پرتغالی را از فاصله نزدیک نجات می داد. در حالی که او تا پایان مسابقه ثابت بود، اشتباه دوناروما بدون شک یک بازی راحت را به یک باخت تبدیل کرد.

جیجی دوناروما در فرم وحشتناکی است – آیا پی اس جی باید به دنبال دروازه بان جدیدی باشد؟

با این حال، خطای نگران کننده روز یکشنبه رخ داد. دوناروما واقعاً به نظر نمی‌رسید که می‌داند چه کار می‌کند، زیرا او از محوطه جریمه خود به‌دنبال شکست دادن مهاجم عجله‌کننده و دفع توپ در بالای زمین، تلوتلو خورده بود. در ابتدا به نظر می رسید که او مسابقه را به راحتی برنده خواهد شد، اما در حالی که توپ برگشت، توپ ایستاد و سرعتش کاهش یافت – و دوناروما واکنشی نشان نداد.

او با تنبلی پای راست خود را تکان داد و فقط با سر کازمیر تماس گرفت که بیشتر شبیه کشتی WWE بود تا بازی زیبا. دوناروما به زمین چمن سقوط کرد و در عذاب ظاهری غلت زد. او به سرعت بهبود یافت، اما یک بار که داور یک کارت قرمز کاملاً شایسته به او نشان داد. در نهایت کیلیان امباپه مجبور شد دروازه بان خود را خارج از زمین اسکورت کند. این چهارمین قرمزی دوران حرفه ای دوناروما و اولین بار از سال ۲۰۲۱ بود.

داور چاره ای جز اخراج او نداشت – علی رغم اعتراض پاریسی ها. این چند هفته اسفبار را برای توپچی به پایان رساند، که اکنون با سؤالاتی مواجه است که آیا او مرد مناسبی برای کار آینده است یا خیر.

جیجی دوناروما در فرم وحشتناکی است – آیا پی اس جی باید به دنبال دروازه بان جدیدی باشد؟

او با عملکرد قوی پشتیبان خود، تناس، مورد لطف قرار نگرفت. کارآموز سابق بارسلونا کیلور ناواس را به عنوان دروازه بان شماره ۲ پاری سن ژرمن غصب کرده است و به نظر می رسد که این بازیکن کهنه کار کاستاریکایی در ژانویه این باشگاه را ترک خواهد کرد. در همین حال، سرخیو ریکو پس از یک تصادف وحشتناک اسب سواری که شش ماه پیش کار او را متوقف کرد، در آستانه بهبودی است.

تناس در تابستان به پارک دو پرنس نقل مکان کرد، پس از اینکه به این بازیکن ۲۲ ساله قرارداد جدیدی با بارسا پیشنهاد نشد، و در عوض او قراردادی سه ساله با قهرمان فرانسه منعقد کرد. او در واقع اولین خرید لوئیز انریکه به عنوان سرمربی PSG بود، معامله ای که با این واقعیت تسریع شد که این دو دارای یک عامل مشترک هستند – و همچنین میراث کاتالونیا.

در واقع، لوئیس انریکه همیشه یک نقطه نرم برای این بازیکن جوان داشته است. او تناس را در مارس ۲۰۲۲ به تیم اسپانیا دعوت کرد، علیرغم اینکه او حتی یک بار در تیم اصلی کاتالونیا حضور نداشت و داوید دخیا در میان کسانی بود که نادیده گرفته شدند.

در مقابل لو هاور، تناس به اشتباه دوناروما با نمایش هفت سیو پاسخ داد، از جمله یک توقف دیرهنگام در زمانی که تیمش ۱-۰ پیش بود و می توانست نتیجه را به سمت دیگری تغییر دهد. و شاید مهمتر از آن، او بسیار خونسردتر از گزینه شماره ۱ با توپ در پایش به نظر می رسید.

سرمربی که در مطبوعات از برخی از بازیکنانش انتقاد می کرد، سریعاً به تمجید از دروازه بان ذخیره خود پرداخت و گفت: “آرنائو نمونه ای از معنای آمادگی و تمرین هر روز برای استفاده از فرصتی است که داشت. امروز او پاداشی را که شایسته حرفه ای بودنش است دریافت کرده است و ما از قبل می دانستیم که چقدر خوب است.” با توجه به اینکه دوناروما اکنون با محرومیت روبرو است، تناس نیز فرصت های بیشتری برای تحت تاثیر قرار دادن خواهد داشت.

جیجی دوناروما در فرم وحشتناکی است – آیا پی اس جی باید به دنبال دروازه بان جدیدی باشد؟

لوئیس انریکه سابقه عجیبی در دروازه بان ها دارد. او معروف است که دخیا را از تیم اسپانیایی خود خارج کرد و در عوض پیراهن شماره ۱ را به اونای سیمون از باشگاه اتلتیک داد. او این تصمیم را که خیلی ها را گیج کرد، در یک کنفرانس مطبوعاتی در ژوئن ۲۰۲۲ توضیح داد: “یک دروازه بان باید بازی را شروع کند و اولین برتری را ایجاد کند، آنها باید بر بازی هوایی مسلط شوند. من به دروازه بانی نیاز دارم که آرامش و آرامش را به من منتقل کند. و این بدان معنا نیست که آنها اشتباه نخواهند کرد، اشتباهات بخشی از فوتبال است.

او در بارسلونا هم همین کار را کرد. با نزدیک شدن به پایان دوران بازی ویکتور والدز، لوئیس انریکه کلودیو براوو را به خدمت گرفت و او را به گزینه اول خود در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۵ بلوگرانا تبدیل کرد. مارک آندره تراشتگن در آن زمان مصدوم شد، اما پس از بازگشت به آمادگی کامل، لوئیس انریکه دو توپ گیر را چرخاند – بیشتر به این دلیل که هر دو می توانستند با پاهای خود بازی کنند.

حتی دورتر، در سلتاویگو برای فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۴، لوئیس انریکه یوئل رودریگز را از قرضی فراخواند، محصول جوانان سلتا را به عنوان اولین کار بین دو تیم واگذار کرد – و ترجیح داد که جاوی واراس کهنه کار از سویا را دائمی نکند. رودریگز در تمام دقایق فصل بازی می کرد و تشویق می شد تا هر زمان که ممکن بود توپ را پاس کند.

اینها اصول سختگیرانه برای سرمربی پاری سن ژرمن است. خودش هم اعتراف کرده که مشکلی با اشتباه دروازه بان هایش ندارد. او پس از اخراج دوناروما گفت: “این من هستم که از دروازه بان می خواهم که فضا را بپوشاند، بنابراین اگر کسی مسئول است، این من هستم. بیشتر اوقات خوب پیش می رود. وقتی خوب پیش نمی رود، مشکل من است.” .

اما انتظار این است که دروازه بانش یاد بگیرد. قبلاً صحبت هایی در مورد انتخاب یک جایگزین وجود داشته است و گزارش شده است که لوکاس شوالیه از لیل به عنوان هدف اصلی معرفی شده است. اینکه آیا این چیزی فراتر از شنیده ها می شود باید دید، اما فشارها مطمئناً ادامه دارد. لوئیس انریکه می تواند آماده باشد تا یک بار دیگر اوضاع را به هم بزند.

جیجی دوناروما در فرم وحشتناکی است – آیا پی اس جی باید به دنبال دروازه بان جدیدی باشد؟

این بدان معنا نیست که دوناروما باید از حرکت پاریسی خود پشیمان شود. با توجه به انتظارات دروازه بان امروزی، این تغییر رویکرد همیشه احتمال داشت اتفاق بیفتد. او در واقع خوش شانس است که معمولاً آنقدر با دستانش خوب بوده است که به او فرصت داده شده تا با پاهایش بازی کند. درصد ذخیره او هنوز در میان بهترین های جهان است و او مطمئناً چارچوب فیزیکی خامی دارد که می تواند یک نقطه شروع در یکی از بزرگترین باشگاه های جهان را تضمین کند.

و او می داند که فشار اجتناب ناپذیر است. جانلوئیجی بوفون، بت خودخوانده او، چنین اعتراف کرده است. “من فکر می کنم دوناروما در مورد انتقاد و شک دائمی به خود، پوست کلفتی پیدا کرده است. من معتقدم وقتی شما را یکی از سه دروازه‌بان برتر دنیا می‌دانند، طبیعی است که هر اشتباهی باعث این نوع جنجال می‌شود.”

پس به احتمال زیاد دوناروما زمان در کنار خود دارد. حتی لوئیس انریکه، چهره معروف سازش ناپذیر، به او فرصت می دهد تا تغییر کند. اما، همانطور که مدیر در گذشته نشان داده است، صبر فقط برای مدت طولانی دوام می آورد.

دوناروما، در حال حاضر، اجازه خواهد داشت اشتباهات خود را انجام دهد. اما اگر آنها ادامه دهند و تناس در پس زمینه تحت تأثیر قرار بگیرد، ممکن است مدت زیادی برای ترکیب اصلی PSG نباشد.

6 ماه پيش [ 721 بازدید ]
6 ماه پيش [ 395 بازدید ]
7 ماه پيش [ 332 بازدید ]
6 ماه پيش [ 322 بازدید ]
5 ماه پيش [ 292 بازدید ]
4 ماه پيش [ 273 بازدید ]
3 ماه پيش [ 253 بازدید ]
6 ماه پيش [ 228 بازدید ]
3 ماه پيش [ 204 بازدید ]
6 ماه پيش [ 198 بازدید ]
3 ماه پيش [ 187 بازدید ]
5 ماه پيش [ 186 بازدید ]
6 ماه پيش [ 165 بازدید ]
5 ماه پيش [ 138 بازدید ]
6 ماه پيش [ 133 بازدید ]
4 ماه پيش [ 133 بازدید ]
7 ماه پيش [ 128 بازدید ]
7 ماه پيش [ 128 بازدید ]
6 ماه پيش [ 122 بازدید ]
7 ماه پيش [ 117 بازدید ]
mintechnologynad 2 روز پيش [ 0 بازدید ]
mintechnologynad 2 روز پيش [ 0 بازدید ]
mintechnologynad 2 روز پيش [ 0 بازدید ]
mintechnologynad 2 روز پيش [ 0 بازدید ]
mintechnologynad 2 روز پيش [ 0 بازدید ]
mintechnologynad 2 روز پيش [ 0 بازدید ]
mintechnologynad 2 روز پيش [ 0 بازدید ]
mintechnologynad 2 روز پيش [ 0 بازدید ]
mintechnologynad 2 روز پيش [ 0 بازدید ]
mintechnologynad 4 روز پيش [ 1 بازدید ]
mintechnologynad 4 روز پيش [ 1 بازدید ]
mintechnologynad 4 روز پيش [ 1 بازدید ]
mintechnologynad 4 روز پيش [ 1 بازدید ]
mintechnologynad 4 روز پيش [ 3 بازدید ]
mintechnologynad 4 روز پيش [ 1 بازدید ]
mintechnologynad 4 روز پيش [ 1 بازدید ]
mintechnologynad 4 روز پيش [ 1 بازدید ]
mintechnologynad 4 روز پيش [ 2 بازدید ]
mintechnologynad 4 روز پيش [ 1 بازدید ]
mintechnologynad 5 روز پيش [ 2 بازدید ]
mintechnologynad 7 ماه پيش [ 59 بازدید ]
mintechnologynad 7 ماه پيش [ 15 بازدید ]
mintechnologynad 7 ماه پيش [ 60 بازدید ]
mintechnologynad 7 ماه پيش [ 60 بازدید ]
mintechnologynad 7 ماه پيش [ 59 بازدید ]
mintechnologynad 7 ماه پيش [ 60 بازدید ]
mintechnologynad 6 ماه پيش [ 54 بازدید ]
mintechnologynad 7 ماه پيش [ 58 بازدید ]
mintechnologynad 7 ماه پيش [ 17 بازدید ]
mintechnologynad 6 ماه پيش [ 55 بازدید ]
mintechnologynad 7 ماه پيش [ 13 بازدید ]
mintechnologynad 7 ماه پيش [ 81 بازدید ]
mintechnologynad 6 ماه پيش [ 59 بازدید ]
mintechnologynad 7 ماه پيش [ 128 بازدید ]
mintechnologynad 6 ماه پيش [ 99 بازدید ]
mintechnologynad 7 ماه پيش [ 68 بازدید ]
mintechnologynad 7 ماه پيش [ 52 بازدید ]
mintechnologynad 6 ماه پيش [ 48 بازدید ]
mintechnologynad 7 ماه پيش [ 55 بازدید ]
mintechnologynad 6 ماه پيش [ 64 بازدید ]

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید